הקמת אתרי אינטרנט

אם יש משימה הדורשת מקצוענות ברמה מאוד גבוהה, זאת הקמת אתרי אינטרנט מעולים. בשוק האינטרנט יש הרבה מאוד גופים וחברות העוסקות בהקמת אתרי אינטרנט, אך יש מעט מאוד חברות שעושות את זה בצורה נכונה.

למה בעצם הקמת אתרי אינטרנט היא משימה מורכבת?

כל אדם שמבין קצת בתכנות ובאינטרנט יכול לעסוק בהקמת אתרי אינטרנט, אבל הידע הזה הוא לא מספיק. חלק חשוב מאוד בהקמת אתרי אינטרנט הוא התאמה בין רמת האתר שהלקוח צריך או רוצה, לבין האתר שמקימים לו. לכל בעל אתר יש צרכים שונים. בעל חנות או עסק קטן צריך אתר אינטרנט בסיסי עם ממשק הפעלה נוח ופשוט לתפעול, כזה שלא יעלה לו הרבה כסף ולא יעמיס עליו עבודה בתפעול האתר. לעומתו, חברה גדולה המעוניינת להקים אתר אינטרנט, כנראה תצטרך אתר ברמה גבוהה מאוד עם פונקציות מתקדמות ומתוחכמות, כאלה שללא ספק יעלו כסף רב וידרשו כוח אדם מיומן לצורך תפעול האתר. הקמת אתרי אינטרנט דורשת המון הבנה בשיווק ובצורכי הלקוחות השונים, כאשר המטרה שצריכה להדריך את חברות הקמת אתרי אינטרנט היא קודם כל ולפני הכל להתאים את האתר ללקוח. לפעמים זו יכולה להיות משימה קשה מאוד, הרי לקוח המעוניין בהקמת אתר אינטרנט נוטה לחשוב על סוג האתר שהוא היה רוצה בניגוד לסוג האתר שהוא צריך. חברה העוסקת בהקמת אתרי אינטרנט עלולה בקלות להיכנע לדרישות של לקוח המבקש אתר אינטרנט מפואר, כזה שהוא לא יוכל לתפעל. חברות מקצועיות בתחום הקמת אתרי אינטרנט יודעות להגיד ללקוח "לא", זה לא האתר שאתה צריך, אתה לא תוכל לתפעל אתר מורכב כזה, חבל על הכסף המיותר שאתה הולך להשקיע, עדיף שנקים לך אתר פשוט שיהיה לך זול יותר ותוכל לתפעל אותו ללא בעיות מיוחדות ובלי להצטרך עזרה חיצונית.

מה לבדוק לפני פנייה לחברת הקמת אתרי אינטרנט:

  1. איזה אתר העסק שלכם צריך – אם העסק שלכם הוא עסק קטן וכל מטרתכם היא להציג את העסק שלכם היכן אפשר למצוא אתכם ומה המוצרים שאתם מציעים, אין צורך בהשקעה כספית רצינית, תוכלו בהחלט להסתפק באתר פשוט ויפה שיעלה לכם סכום חודשי קבוע אשר יהיה הרבה יותר נמוך מחשבון הטלפון הנייד שלכם למשל. למי שנרתע מהמילים "זול" ו"פשוט"- אני חייב להזכיר שתשעים אחוז ויותר מאתרי האינטרנט הקיימים בעולם הם אתרים כאלו, שהוקמו על ידי חברות הקמת אתרי אינטרנט מעולות, שדואגות ללקוח ולא רק לרווחים שלהן.
  2. לברר טוב את כל הפרטים על חברת הקמת אתרי אינטרנט שאתם מעוניינים להקים את האתר דרכה. כמו בכל קניית מוצר ואפילו יותר, חשוב להבין ולהיות בטוחים שהחברה שאתם מעוניינים להקים את האתר באמצעותה היא מקצועית ומנוסה ונותנת שירות לקוחות מעולה. במיוחד אם אין לכם ניסיון רב בתחום האינטרנט, אתם תזדקקו לעזרה ותמיכה מהחברה שהקימה את האתר לכן חשוב להבין שזוהי חברה שעוסקת בפעילות של הקמת אתרי אינטרנט לא מאתמול.
  3. להחליט מראש מה הולך להיות התוכן של האתר שלכם. על מנת לחסוך לעצמכם זמן וכסף וכדי להקל על החברה שהולכת להקים אתר אינטרנט עבורכם, כדאי לדעת מראש מה הייתם רוצים שיהיה באתר שלכם. האם אתם רוצים רק להעלות תמונות של המוצרים או אולי הייתם רוצים לתת ללקוחות שלכם את האפשרות לדבר ביניהם באמצעות צ'ט באתר, או אולי בכלל אתם מעוניינים למכור את המוצרים דרך אתר האינטרנט שלכם. כל אפשרות כזו דורשת עבודה ויכולות שונות של החברה להקמת אתרי אינטרנט, לכן תדעו מראש.
בנוסף קיימות פלטפורמות מדהימות המאפשרות להקים אתר אינטרנט בעצמך בעלות חודשית סמלית מאוד, כך שאתם תוכלו לבנות את האתר בדמותכם וגם ללמוד קצת על עולם האינטרנט במקביל.