העברת תמונות מהטלפון הנייד למחשב

ההתקדמות הטכנולוגית הובילה ליצירת מצב שבו כל אחד מאתנו מסתובב כמעט בכל רגע נתון עם מצלמה בדמות טלפון סלולרי. הזמינות המיידית של מצלמה בכיס המעיל, המכנסיים או בתיק גורמת לנו לצלם יותר ויותר תמונות, לתעד את הפרויקטים שלנו בעסק ובעיקר את התוצרים המרשימים.

התמונות שצילמנו יכולות להשתלב באופן נפלא באתר האינטרנט של העסק או אפילו לסייע לנו בתהליך קידום בגוגל באמצעות תמונות המציגות את הפעילות העסקית שלנו.

אבל, כמו שכולנו יודעים, כאשר מגיע הרגע שבו נרצה להעביר את התמונות אל המחשב האישי בבית או במשרד, להדפיס אותן או לשמור אותן – ניתקל בקשיים רבים שיורכבו, בין השאר, מכבל ייעודי שבדיוק אבד, מגבלות גדלי הקבצים באפליקציות הדואר ונושאי תאימות אחרים.

[divider]

אז מה עושים? או במילים אחרות: איך בעצם ניתן להעביר את התמונות מהטלפון הנייד אל המחשב האישי שלנו במהירות, בקלות ובלי גורמים מכשילים בדרך?

זרקו את התמונות לקופסא!

 אחד מהפתרונות החכמים ביותר שנראו ברשת בשנים האחרונות הוא הופעתם של כוננים קשיחים וירטואליים. מדובר בשירות שניתן דרך האינטרנט שמאפשר לכל אחד מאתנו לאחסן מידע אישי בקלות ולהפוך אותו לזמין מכל מקום ובכל נקודת זמן על ידי גישה לאתר האינטרנט של הספק או באמצעות שימוש בתוכנה ייעודית.

אחד מהשירותים הוותיקים בתחום הוא שירות Drop-Box – שירות שאותו ניתן למצוא בכתובת https://www.dropbox.com/. המצטרפים לשירות יזכו לשטח אחסון בגודל של 2GB (שמספיק להמון המון תמונות) אשר יאפשר להם לאחסן בו את המידע האישי שלו.

שירות Drop-Box מציע אפשרות להגדלת שטח האחסון בתשלום או על ידי ביצוע פעולות שונות המוגדרות בתוכנית התגמולים של השירות. אל אותו שטח אחסון תוכלו לגשת למעשה כמעט מכל מכשיר סלולרי, מחשב לוח וכמובן מחשבים ניידים או נייחים, כך שהמידע שלכם זמין מכל מקום בכל זמן.

אוקיי, אז איך זה עוזר לנו?

האפשרות לשימוש בתוכנת Drop-Box גם מתוך הטלפון הסלולרי שלנו תאפשר לנו להוריד את האפליקציה בטלפון הנייד ולהעביר אליו את כל התמונות שנרצה להעביר למחשב. אחר כך אפשר להתחבר אל שטח האחסון באמצעות התוכנה הייעודית מהמחשב ולהוריד אליו את התמונות – כל זאת ללא כבלים ומתאמים חיצוניים.

[divider]

נציג את הפתרון בצורה מפורטת יותר על פי החלוקה להליך ההורדה, הרישום, העלאת התמונות מהמכשיר הנייד והורדתן למחשב האישי.

שלב 1 – הורדת האפליקציה

השלב הראשוני הוא כמובן הורדת האפליקציה מתוך חנות האפליקציות. במכשיר האייפון יהיה עליכם לגשת אל חנות האפליקציות ולערוך חיפוש לביטוי DropBox. כאשר תוצג לפניכם האפליקציה הקליקו במקום המתאים:

הורדת האפליקציה

לאחר ההקלקה ישתנה הכיתוב למילה App Install – לחצו על הכפתור שוב והקלידו את סיסמת המשתמש שלכם בחנות האפליקציות.

לחצו על כפתור App Install

 [divider]

שלב 2 – הליך הרישום לשירות דרך האפליקציה

כאשר תפעילו את האפליקציה בפעם הראשונה תדרשו להקליד את פרטי המשתמש הקיימים שלכם או ליצור חשבון משתמש חדש. אנחנו נציג את הדרך ליצירת משתמש חדש ולכן נבחר באפשרות I`m New to Dropbox

נבחר באפשרות I`m New to Dropbox

בשלב זה נדרש להקליד את שמנו המלא, כתובת הדואר האלקטרוני שלנו וכמובן את סיסמת החיבור לשירות Dropbox בסיום התהליך נלחץ על כפתור Create New Account ולאחר מכן נאשר את תנאי הרישיון על ידי בחירה באפשרות I Agree.

הקלידו את כל הפרטים הנדרשים כדי להשלים את תהליך הרישום

 [divider]

 שלב 3 – העלאת תמונות לשירות Drop-Box

כאשר אנחנו מתקינים את אפליקציית Dropbox, האפליקציה מעריכה בעצמה שאנחו מתכננים לשתף את התמונות שלנו עם אנשים אחרים או מכשירים אחרים ולכן מיד תציע לנו לסנכרן את כל המידע.

האפשרות שתוצג לפנינו היא שיתוף התמונות על ידי רשת אלחוטית בלבד או שיתוף התמונות דרך חיבור האינטרנט הסלולרי ורשת אלחוטית. ההפרדה מגיעה במטרה למנוע מצב בו תשתמשו בכל חבילת הגלישה הסלולרית שלכם רק בכדי לשתף את התמונות.

שימו לב – כדי לאפשר העברה אוטומטית של התמונות מתוך הטלפון החכם אל שירות Dropbox עליכם ללחוץ על כפתור Enable. אם אתם מעוניינים להעביר את התמונות באופן ידני לחצו על כפתור  Cancel.

כדי לאפשר העברה אוטומטית של התמונות מתוך הטלפון החכם אל שירות Dropbox עליכם ללחוץ על כפתור Enable

אם אישרתם, המערכת תתחיל לסנכרן את כל התמונות בין המכשיר הסלולרי ובין שטח האחסון של DropBox – מידע על התקדמות הסנכרון יופיע בחלק העליון של החלון.

אם אתם מעדיפים לבחור ידנית איזה תמונות ברצונכם להעלות ל-DropBox תוכלו לבחור באופציית השיתוף מתוך המצלמה או הגלריה של המכשיר. מסמנים מספר תמונות, בוחרים בשיתוף ל-DropBox , לוחצים אישור וזהו – התמונות שלכם בדרך לאחסון.

ניתן גם להגדיר העברת תמונות ידנית

 [divider]

שלב 4 – התחברות אל שטח האחסון מהמחשב האישי והורדת התמונות.

השלב האחרון בתהליך הוא התחברות אל שירות האחסון של DropBox מתוך דפדפן האינטרנט. כדי לבצע פעולה זו כל שעליכם לעשות הוא לגלוש לאתר ההתחברות לשירות בכתובת https://www.dropbox.com/login.

בחלון שיופיע לפניכם לחצו הקלידו את פרטי ההתחברות שלכם לחשבון DropBox על מנת להתחבר.

התחברות אל שטח האחסון מהמחשב האישי

כעת, בחרו באפשרות Photos המופיעה בפינת המסך השמאלית העליונה.

בחרו באפשרות Photos

כעת, יוצגו לפניכם כל התמונות אשר סונכרנו מהאפליקציה המותקנת במכשיר הנייד. על מנת לצפות בכל אחת מהתמונות לחצו עליה לחיצה כפולה.

התוכנה תציג בפניכם את כל התמונות שסונכרנו מהאפליקציה

כאשר התמונה תפתח בחלון חדש תוכלו להקליק עליה באמצעות המקש הימני של העכבר ולבחור באפשרות Dowload בכדי לשמור אותה במחשב האישי שלכם.

בחרו באפשרות Dowload בכדי לשמור את התמונה במחשב

 [divider]

שלב 5 – אפשרויות סנכרון נוספות

אם תהיו מעוניינים תוכלו גם להוריד ולהתקין את תוכנת Drop Box על המחשב האישי שלכם וליהנות מסנכרון תמידי של המידע ישירות אל תוך המחשב האישי בקלות ובמהירות.

ההתקנה של תוכנת Dropbox על המחשב האישי תיצור למעשה ספריית מערכת חדשה בשם Dropbox. כל מסמך, תמונה או קובץ מכל סוג שהוא שתעתיקו אל אותה התיקייה יסונכרנו באופן אוטומטי מול חשבון המשתמש שלכם בשירות Drobox ויהיו זמינים בעבורכם מכל נקודה בעולם, מהרשת והמנייד.

אפשרות הסינכרון פועלת באופן דו כיווני. כך שלמעשה כל מידע שתוסיפו אל חשבון המשתמש שלכם בשירות Drobox יסונכרן מיד גם אל התיקייה הייעודית במחשב ותוכלו לשכוח מעבודה עם כבלים, צריבת דיסקים או הגעה לפגישה עם מעצב האתר רק בשביל לגלות ששכחתם את כל התמונות בבית.

כל מה שצריך לעשות זה לבחור תמונה בנייד, לשתף אותה ב-DropBox ותוך שניות היא כבר תופיע בספריה במחשב אחרי שסונכרנה מהשרת.

כדי להתקין את התוכנה עליכם ללחוץ על כפתור Download המופיע בחלון האתר הראשי בכתובת www.dropbox.com וללחוץ על כפתור Download המופיע בפינת המסך הימנית העליונה.

אפשרויות סנכרון נוספות

[divider]

לסיכום, זכרו תמיד כי שטח האחסון אינו מיועד רק לתמונות או להעברת מידע ולמעשה יכול לשמש לכם כשטח גיבוי לכל מידע אישי שתרצו. בשטח האחסון ישמר כל המידע האישי שלכם גם במידה והטלפון הסלולרי שבק חיים והמחשב האישי יצא מכלל פעולה ותוכלו לקבל אליו גישה מכל נקודה על פני הגלובוס באמצעות חיבור אינטרנט פשוט.

שיתוף:
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook