קידום אתרים בגוגל הוא הדבר החם ביותר בשוק האינטרנט. כל בעל אתר מבין ויודע שללא קידום בגוגל האתר שלו ישכב במעמקי תוצאות החיפוש ואף גולש לא יזכה להיחשף אליו. הרי למה להשקיע כסף באתר אם אף אחד לא יראה אותו?

[divider]

מה זה קידום בגוגל? על מה בעצם משלמים כסף?

חברות העוסקות בקידום אתרים בגוגל מבצעות 2 פעולות עיקריות שמהן מורכבת עבודת הקידום:

ביצוע אופטימיזציה לדפי האתר

1. סידור קוד ה-html של דפי האתר, כדי להקל על מנועי החיפוש להבין על מה האתר מדבר, מהם הנושאים בהם הוא עוסק והחשוב מכל: מה הן מילות המפתח של האתר. ברגע שמנועי החיפוש מבינים שבעלי האתר עשו מאמצים כדי להקל על עבודתם, הם מדרגים את האתר גבוה בתוצאות החיפוש.

2. התאמת מילות המפתח של דפי האתר לכמות המילים הכללית באותו הדף. אם דף הבית של האתר עוסק במילת המפתח "שולחן", חלק מעבודת הקידום בגוגל תהיה לדאוג, ש לפחות 7 אחוז מכלל המילים באותו עמוד יהיו המילה "שולחן".

3. התאמת שמות הדפים לתוכן הדפים. אם הדף הספציפי מדבר על "ריהוט משרדי", חלק מהקידום בגוגל, יהיה לקרוא לאותו הדף- "ריהוט משרדי". כך ששמו של אותו הדף יהיה לדוגמה: "ריהוט משרדי/http://www.abc.co.il"

4. רישום האתר ב-Google web master tools ולהתקנת Google analytics. שיתוף הפעולה עם כלי העבודה של גוגל הוא חלק משמעותי מעבודת קידום אתרים בגוגל. הרעיון הוא להשתמש בכלי האנליטיקן על מנת להבין איך מתנהגים הגולשים כשהם נמצאים באתר. בעזרת הכלים הללו ניתן להבין באיזה עמודים באתר הגולשים נמצאים זמן רב ומאיזה עמודים הם בורחים. כשמתוודעים להעדפות הגולשים, ניתן לשנות את הדפים בהתאם, כדי להפוך את האתר לנגיש לגולשים.

[divider]

יצירת מבנה קישורים נכנסים לתוך האתר

יצירת קישורים נכנסים אל תוך האתר היא קריטית על מנת לבצע קידום אתרים בגוגל. קישורים נכנסים לתוך האתר מאותתים למנועי החיפוש שבעלי אתרים אחרים ממליצים על האתר, ומפנים את הגולשים לקריאה נוספת באתר המומלץ. איך משיגים קישורים נכנסים? האמת היא שיש הרבה דרכים, אך רובן דורשות ידע והבנה בנושא קידום אתרים בגוגל. הדגש החשוב ביותר בנושא השגת קישורים הוא השגת כמות רבה של קישורים (לפחות כמה אלפים). יש להקפיד על כך שהקישורים אינם מסוג no follow (קישורים שנמצאים בשימוש של רוב האתרים והפורומים המובילים, ושאין להם שום ערך בעיניי גוגל), זוהי משימה לא פשוטה בכלל, הדורשת הבנה בקידום בגוגל.

[divider]

הדרכים הפשוטות להשגת קישורים

1. כתיבה של מאמרים מקצועיים. אם האתר שאנחנו מקדמים בגוגל הוא בנושא ריהוט משרדי, דרך טובה להשיג קישורים נכנסים, היא לכתוב מאמרים מקצועיים בנושא ריהוט משרדי ולפרסם אותם באתרי מאמרים בתחום.

2. השתתפות בפורומים מקצועיים בנושא הדומה לנושא האתר. אם האתר עוסק בציוד משרדי, דרך טובה להשיג קישורים נכנסים ולעזור בקידום האתר בגוגל, היא להשתתף בפורומים העוסקים בנושא ולהמליץ לגולשים על האתר שלך או פשוט להציג אותו, כדי שיבחרו האם מתאים להם להיכנס לאתר.

3. רישום האתר באתרי אינדקסים המרכזים רשימות של אתרים המחולקים לפי נושאים. אתרים רבים מחזיקים אינדקס של אתרים לפי תחומים מקצועיים ומאפשרים לבעלי אתרים לרשום את האתר שלהם לאינדקס לגמרי בחינם. בהחלט ניתן לרשום את האתר באינדקסים השונים בקטגוריה הרלוונטית.

הדגש החשוב ביותר בנושא השגת קישורים הוא השגת כמות רבה של קישורים (לפחות כמה אלפים). יש להקפיד על כך שהקישורים אינם מסוג no follow (קישורים שנמצאים בשימוש של רוב האתרים והפורומים המובילים, ושאין להם שום ערך בעיניי גוגל), זוהי משימה לא פשוטה בכלל, הדורשת הבנה בקידום בגוגל. כמובן שחברות העוסקות בקידום אתרים בגוגל עושות פעולות רבות נוספות, הן בתחום התוכן של האתר שלך, והן בתחום השגת קישורים נכנסים.

[divider]

קיימות אין ספור פעולות נוספות הקשורות לאופטימיזציה ולהתאמת האתר למנועי החיפוש ודרישותיהם הקפדניות, אך המצוין למעלה מהווה בהחלט בסיס להבנת הנושא – על מה משלמים כסף בקידום אתרים בגוגל? לבעלי עסקים המבינים את חשיבות הקידום בגוגל, אך כאלה שלא יכולים כרגע להשקיע כסף בקידום אתרים בגוגל, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא על השיטה שאנחנו פיתחנו: "קידום אתרים חצי חינם".

[divider]